zdjęć w galerii: 169

dalej

Byliśmy w Bogatyni

Strona główna » Aktualności » Byliśmy w Bogatyni

wielkość tekstu:A | A | A

Latem 2010 r. zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla powodzian, a następnie pojechaliśmy do Bogatyni, aby na miejscu przekazać pomoc. Informacja o naszej akcji ukazała się na portalu WirtualnyZgierz.pl a także na łamach Dziennika Łódzkiego POLSKA The Times.

Poniżej relacja z akcji.

Transport darów wyruszył w niedzielę 29.08.2010 r. o 4 nad ranem. Celem wyjazdu było przekazanie rzeczy dla mieszkańców Bogatyni poszkodowanych w wyniku powodzi. Zbiórkę przeprowadziły osoby skupione wokół portalu naszego biura, a także firmy AGAVE Projekty Medialne. Jako organizatorzy uzbieraliśmy dużo darów rzeczowych: koce, pościel, odzież, środki czystości i dezynfekcji, żywność z długim terminem przydatności, artykuły elektryczne (baterie, latarki, etc.), a także przybory szkolne. Zaoferowano nam również narzędzia do sprzątania skutków powodzi: łopaty, szpadle, siekiery, młotki, szczotki etc. Poprzez zbiórkę rzeczową chcieliśmy aktywnie włączyć się w pomoc, nie tak jak robi się to zazwyczaj - wrzucając złotówki do puszki, czy wysyłając SMSa.

Zbiórkę przeprowadziliśmy wśród swoich znajomych, nie chcieliśmy nagłaśniać akcji, aby zbiórka nie miała charakteru publicznego – mówi Piotr Majewski, jeden z koordynatorów akcji. - W ten sposób działaliśmy z godnie z art. 13 ust. c) Ustawy o zbiórkach publicznych, która zezwala na takie działania - wyjaśnia.
 

Zbiórka dla powodzian 2010

zdjęć w galerii: 12
przejdź do galerii
 
Pomysł na zbieranie darów rzeczowych pojawił się z chęci niesienia pomocy poszkodowanym osobom - mówi Urszula Majewska, jedna z pomysłodawczyni akcji, a na co dzień szefowa biura. - Ze zbiórką nie było problemów ponieważ w naszym biurze panuje rodzinna atmosfera i cieszymy się dużym zaufaniem ze strony klientów. Niemniej jednak efekty akcji przerosły nasze oczekiwania – darów jest tak dużo, że nie zmieściły się w jednym samochodzie mimo zamontowania relingów i umieszczenia pudeł na górzedodaje Urszula – dlatego wkrótce wyruszy drugi transport do Sandomierza. Uzbieraliśmy również 2450 zł w gotówce, które również trafiło do rąk powodzian.
 
Celem akcji jest pokazanie, że nawet kilka czy kilkanaście osób może zmobilizować się i dać coś od siebie, nawet jeśli będzie to zwykły proszek do prania, czy płyn do mycia naczyń. Dary zdecydowaliśmy się zawieść osobiście, chcieliśmy, aby trafiły one bezpośrednio do ludzi najbardziej poszkodowanych – mówi Emilia Majewska, pomysłodawczyni akcji. - Nie chcieliśmy ryzykować tego aby trafiły one w niepowołane ręcepodkreśla.
 
Powodzianie przyjmowali pomoc nieśmiało. Nie byli zachłanni, dzielili się tym co otrzymali z sąsiadami. Niektórzy się wzruszali i zapraszali do siebie. W większości domów trwa teraz osuszanie – działają piece elektryczne lub kaflowe. Niektórzy z poszkodowanych nie mogą ruszyć z pracami porządkowymi, ponieważ czekają na przybycie komisji, która wycenia rozmiar szkód.
 
Widok jaki zastaliśmy na miejscu w Bogatyni, rodzi pytanie czy była to powódź…? - zastanawia się Agata Urbańska, uczestniczka akcji . - To co mieliśmy przed oczami wyglądało jak przejście huraganu lub wojny. Z ziemi poznikały całe domy, a niektóre mają powyrywane ściany. Wszędzie wzdłuż rzeki Miedzianki jest mnóstwo błota, gruzu, kamieni i rzeczy, jakie z domów porwała woda - odzież, naczynia, a nawet pralki i krzesła - relacjonuje 
 

Wizyta w Bogatyni 2010

zdjęć w galerii: 54
przejdź do galerii
 
Choć nasza pomoc to kropla w morzu w stosunku do potrzeb miasta – to jednak cieszymy się, że mogliśmy w jakiś sposób pomóc ludziom, którzy stracili tak wiele a niekiedy wszystko…
 
Dziękujemy wszystkim osobom, w szczególności naszym Klientom, którzy włączyli się w akcję niesienia pomocy.

czytano: 3044 razy

źródło: brabak.pl

Strona główna

Obsługujemy Klientów nie tylko ze Skierniewic ale również: z Warszawy, Łodzi, Łowicza, Rawy Mazowieckiej, Żyrardowa, Słupi, Suliszewa, Bełchowa czy Nowego Kawęczyna.

dalej

Podczas wizyt nasi Klienci zawsze mogą liczyć na filiżankę gorącej kawy lub herbaty, dzięki czemu możemy rozmawiać o podatkach w miłej i przyjaznej atmosferze.

dalej

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę (m.in. ukończone studia podyplomowe z zakresu rachunkowości, wygrane w konkursach wiedzy rachunkowej). Na bieżąco aktualizujemy wiedzę podatkową poprzez regularne uczestnictwo w szkoleniach organizowanych ...

dalej

Stawiamy na nowoczesność - wdrażamy najnowsze i najszybsze rozwiązania w relacjach z Fiskusem. Jednym z ostatnich udogodnień jest przesyłanie comiesięcznych deklaracji VAT naszych Klientów drogą elektroniczną.

dalej

Biuro wspiera ośrodki opiekuńczo-wychowawcze, domy dziecka i inne placówki oświatowe dostarczając pomoc w postaci przyborów szkolnych, lektur, leków, środków czystości czy też włączając się w akcje przekazywania 1% podatku na dobro ...

dalej

Chronimy dobro i interesy naszych Klinetów. Dokładamy wszelkich starań, aby godnie reprezentować Ich przed organami podatkowymi.

dalej

Biuro Rachunkowe "ABAK"
96-100 Skierniewice, ul. Miedniewicka 35A
tel. +48 46 834 84 90 , fax +48 46 832 37 89, kom. +48 507 101 061

Prowadzimy obsługę księgową podmiotów gospodarczych oraz doradztwo podatkowe dla firm i osób prywatnych. Rozliczamy dochody uzyskane w Polsce i za granicą. Naszym celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie na bazie ciągłego dokształcania się i doskonalenia zawodowego. Biuro istnieje od 1996 r. Właścicielem jest Urszula Majewska - doświadczony doradca podatkowy o numerze wpisu na listę Doradców Podatkowych 09375. Zarówno wpis jak i licencję Ministerstwa Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg handlowych zdobyła w drodze egzaminów. Ponadto Urszula Majewska jest autorką artykułów prasowych o tematyce podatkowo-księgowej. Biuro Rachunkowe ABAK - Rachunkowość, Księgowość, Doradztwo Podatkowe.
osób online: 2 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agave